Linda Nováková

Yin Yoga, Hatha a ranní probouzecí jóga

LINDA NOVÁKOVÁ – PŘEDSTAVENÍ:

Jmenuji se Linda Nováková. Jsem rodačka z Prahy, která z ní ale v každé možné chvilce utíká do přírody. Mou vášní je cestování, především do chudších oblastí světa, kde také humanitárně vypomáhám. Mám za sebou studium na několika vysokých školách a kariérní růst, a tak logicky má cesta k praktikování jógových ásán vedla prvně přes meditace, a to ve chvíli, kdy jsem cítila vnitřní přetlak a potřebu „vyčistit si hlavu“. Jóga mi pomáhá odbourat pracovní vypětí a společenský tlak, nahlédnout dovnitř mě samotné a postupně měnit zažité vzorce chování, nalézt klid a rovnováhu.

Při svém studiu jógy jsem slyšela krásné přirovnání, že duše člověka je jako květ, který by měl být rozvinutý. Pokud ale jeho okvětní lístky otevřeme silou, utrháme je a květ zničíme. Je tedy potřeba otevírat jej pomalu a nechat poupátku v nás čas na rozkvět. Stejnou cestu razím i na svých hodinách jógy. Tělo reaguje na prožívání a cestu duše. V mým lekcích tedy nečekejte žádné krkolomné pozice. Praktikování se řídí respektem k našemu vlastnímu tělu, bez bolesti a násilí, a tak postupem času při opakování se jeho limity posouvají a flexibilita zvětšuje.

Jóga je cesta, cesta lásky, a já se těším, že Vás na ní budu moci doprovázet.

 

 

RANNÍ PROBOUZECÍ JÓGA: pondělí 7:30 – 8:30 / Cena 200,- Kč 

V pondělních hodinách ranní jógy nastartujeme tělo i mysl na začínající týden. Po počátečním protažení popluje cvičení v rytmu našeho dechu, bez delších výdrží. Jedná se tedy o rytmičtější a rychlejší střídání pozic, než např. v hodinách hatha jógy. V každé lekci se zaměříme na zpevnění určité části těla. A jelikož máme tuto hodinu ráno, samozřejmostí je i přivítání nového dne pomocí pozdravů slunce v různých obměnách. 

JIN JÓGA: úterý 19.30 - 20.30 hod. / 250,- Kč
 

Jin jóga je styl jógy, který v sobě spojuje indickou a čínskou moudrost. Jinová jóga cílí na naše vnitřní orgány, kosti, klouby a fascie, a je tak protipólem jangového typu jógy (hatha, vinyasa, power, ashtanga), které cílí na posílení svalů. V hodinách jin jógy se snažíme pomocí dlouhých, nesilových, pasivních pozic, ve kterých zůstáváme 3 – 5 min, pročistit dráhy, kterými putuje naše životní energie, tzv. meridiány (z čínské medicíny) a učinit tak naše tělo ohebnější, pružnější zpevňováním zevnitř. Delší výdrže v pozicích nám zároveň dávají prostor pro pozorování vlastních emocí a myšlenek, se kterými se tak můžeme učit pracovat.

Jin jóga je skvělých doplňkem k Vašemu oblíbenému typu jangové/silové jógy. Stejně jako čínský taoistický symbol – kruh se dvěma polovinami – tvoří společně jednotu a dokonalý celek. Hodiny lze tedy kombinovat a např. po ranní dynamické jangové józe pokračovat hodinou jinovou.

 

HATHA JÓGA: pátek 17.30 - 18.45 / 250,- Kč
 

Hatha jóga je jemnějším typem jógy vhodným jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé, kteří chtějí zlepšit flexibilitu svého těla. Tento druh jógy v sobě spojuje praktikování jógových ásán, dechová pranajámická cvičení a meditace. Při hodinách se soustředíme na vnímání našeho dechu, na protažení celého těla s cílem poznat jeho limity, na kterých budeme postupně pracovat. Hatha jóga nepoužívá pomůcky, jen podložku a vlastní já. Vše probíhá pouze v mezích příjemnosti s respektem vůči našim potřebám.

 

rezervace místa v rezervačním systému, nebo na recepci Aurelie centra, popř. napište sms, nebo email