Martina Barabas

Yin Yoga, Yin & Yang Yoga, Terapeut Thajské Jógové Terapie

Martina-barabas

Yin Yoga / Středa 17.30,  English friendly

Jin jóga je pomalá, meditativní praxe, která nás učí, jak kultivovat ticho v sám sobě a sledovat, co se děje uvnitř našeho těla a mysli, bez posudků. V každé asaně zůstáváme déle, až 5 minut. Necháváme svalstvo uvolněné a zaměřujeme se na hlubší vrstvy našeho těla – na spoje, vazy, šlachy a fascii. V těchto hlubších vrstvách se obvykle ukládají naše nezpracované emoce. Při použití mírného a déle trvajícího tlaku pomalu umožňujeme aby se tyto emoce uvolnili na povrch, čímž podporujeme harmonické proudění energie (Qi) po celém těle.

Jin jóga je skvělá praxe pro každého, kdo chce vyvážit své rychlé životní tempo, kdo trpí stresem a úzkostnými stavy, nebo kdo hledá hlubokou relaxaci.

Yin Yoga / Wednesday 17:30,  English friendly

Yin yoga is a slow, meditative practice that teaches us how to cultivate stillness and observe what is happening in our body and mind without judgment. We will stay longer in each pose with our muscles relaxed, targeting the deeper layers of our body – joints, ligaments, tendons and fascia. It is in these deeper layers where we typically store our unprocessed emotions. By applying mild and long-held pressure, we will slowly allow these emotions to surface, thereby removing blockages to our energy (Qi) flow.

It is a great practice for everyone who is looking to balance their fast-paced lifestyle, who suffers from stress and anxiety, or who is looking for a deep relaxation.

 

 Jin jang joga

Yin & Yang Yoga / Monday 12:30, English friendly

 

V této lekci začínáme jemným plynutím, abychom posílili naše tělo a stimulovaly energetické proudění, a poté přecházíme do protažení Jinových pozic, které držíme v úplném tělesném uvolnění.
Jin & Jang jóga je skvělá praxe pro každého, kdo hledá hlubší propojení a pochopení sám sebe, nebo kdo hledá harmonickou, vyváženou lekci jógy.

This is an English friendly lesson. In this class we will begin with a gentle flow to strengthen our body and stimulate our energy flow, before coming into deep stretches of yin poses

Yin @ Yang yoga / sobota 9.00 - 10.00 hod. / 200 Kč

Specializuji se na Thajskou Jógovou Terapii

kombinuje hned několik prvků, které jsou důležité pro nastartování procesů sebeuzdravení ve Vašem těle. Metodika thajské jógové terapie je založena na kombinaci akupresury a asistovaném protažení podél energetických liniích Vašeho těla. Napomáhá proto k odbourání překážek které Vám brání k harmonickému plynutí Vaší životní energie.

V terapii napomáháme harmonickému plynutí energie podél energetických linií, ale také přispíváme k posilování Vašeho propojení mezi tělem a myslí. Právě toto propojení je důležité pro procesy sebeuzdravení. Další neméně důležitou součástí thajské jógové terapie je concept “metta”, neboli “milující laskavost”. Právě skrz své dlaně Vám ji terapeut předává, a tím nadále podporuje procesy sebeuzdravení ve Vašem těle.