Romana Plocarová

Fit jóga / možnost individuálních lekcí / PortDeBrasterapie pohybem Teenager yoga a Dětská jóga

Romana Plocarová_1

Fit jóga / úterý v 11.30 - 12.30 hod.

Fit jóga v mém podání je intuitivní cvičení, které je opřeno o principy zdravého pohybu. Baví mě posilování a protahování v jógových pozicích, které vyhovuje potřebám našich fascií, záhadným strukturám, které obalují naše svaly a orgány a propojují je v jeden fungující celek. Správnou péčí a cvičením se stávají zdrojem naší síly a pružnosti. Tak jako my jsme součástí světa kolem nás a svět je součástí dalších prostorů a světů....Kdy vše je propojené a vše souvisí se vším. 

Kombinuji cviky vycházející z vývojové kineziologie, klasické jógy a ráda je proměňuji do pohybu a pulsování. Tím vším se táhne linka správného dechu jako opory, stability a vědomí já jsem, tady a teď!

PDB - terapie pohybem - vědomý pohyb, který rozpouští napětí v těle a mysli. Pomalými, propojenými a promyšlenými pohyby postupně proplujeme k ladné pohybové sekvenci, která uvolní tělo a mysl a emoce, rozproudí energii a probudí v nás ženu. Plynulými pohyby, které které vychází z baletu a tance, ovšem bez úmorného drilu. Propojují v sobě jógu i Pilates, díky čemuž krystalizuje to krásné a vznešené, co z pohybu jako takového dělá umění. Díky PDB budete ve svém těle spokojené a vědomé si sebe, protože pravidelným tréninkem se tělo zpevní, protáhne a vyrýsuje, neboť pohyby v sobě kombinují fasciální trénink, strečink i posilování. A také učí důležitou orientaci v prostoru i pohybovou paměť.

Dětská jóga 

Společně se protáhneme a posílíme svaly. Budeme proto hodně napodobovat zvířátka, která to umí dokonale. Vcítíme a proměníme se také do stromů a květin .... Budeme hrát jógové hry, při kterých se zasmějeme a uvolníme. Budeme vymýšlet příběhy podle jógových karet a taky podle vlastní fantazie. Naučíme se správně dýchat a vnímat svoje tělo a smysly. Budeme relaxovat a masírovat se. A naučíme se mít rádi sami sebe!