Jógový pobyt v Itálii - Gargano 2021

Cestujte zdravě s námi a REZERVUJTE SI včas svůj

Jógový pobyt v Garganu / Mattina / Itálie / ZÁŘÍ 2021 - 4 dny nebo do 20.9. - 27.9.2021 - 7dní

 

 

PROGRAM

JÓGA a meditace 2x denně, relax, moře, kajak, výlety do přírody a epických měst,

do poutního místa - hory Sant Angelo, procházky, slunce, jídlo  

   

Ubytování: Hotel Baia Delle Zagare / 4 hvězdičkový hotel / se snídani / 4 dny

Výběr pokojů: dle aktuálnosti 2os. 13.500,- Kč / chatka pro 5os. 22.000,- Kč

dle aktuálnosti 2os. 30.500,- Kč  / 7 dní

 

 

Doprava: letecky / v závislosti na aktuální cenně letenky / autobusem / nebo autem  

Lekce jógy: Hatha jemná yoga od 8.00 hod. na pláži, večerní lekce klidné relaxační jógy a meditace v zahradě hotelu, koupání v soukromé pláži s výtahem, kajak: cena za všechny lekce – 2.000,-Kč /os.

Okolí: Mattinata, Vieste, Monte San Angelo a mnoho dalších míst vhodných k shlédnutí

Trasa: autem - 1570km – 1 hod. cca 15 hod., cesta letadlem z Prahy: 1hod.15min., a z Bari 1 hod. autobusem

 

 

Hotel BAIA DELLE ZAGARE**** je postaven na překrásném místě mezi Vieste a Mattinatou, v okouzlující zátoce, které dominují překrásné skalnaté výběžky a jeskyně. Hotel je postaven ve středomořském stylu v dokonalé harmonii s okolní přírodou. Součástí hotelu je recepce, Wi-Fi ve společných prostorách, směnárna, úschovna zavazadel, prostorná zahrada, bazén se solární terasou, bar, restaurace (celkem 2, nutný společenský oděv, jednou týdně speciality místní kuchyně), tenisový kurt, dětské hřiště a parkoviště.  Pro nejmenší děti je v letní sezóně v provozu miniclub. Dvě privátní pláže jsou dosažitelné hotelovými výtahy. Hotelové pokoje jsou elegantně vybaveny, mají vlastní sociální zařízení, stropní ventilátor, klimatizaci, minibar, telefon, TV a trezor. 

 

Mattinata se nachází uprostřed rozsáhlých piniových hájů pod horou Monte Saraceno, v zálivu s krásnou zátokou. Krajina kolem městečka ustupuje nízkým, řídkým porostům, trávě a olivovníkům, krajina Vám spíše připomene Řecko.    

 

                     

Skutečný symbol městečka Vieste nestvořila ruka člověka, ale vítr a vlny. Jedná se o 20 metrů vysoký, legendami opředený skalní monolit „Pizzomunno“, vystupující z moře ve stejnojmenné zátoce. V létě živé letovisko poloostrova Gargano, v zimě ospalé hnízdo na špičce poloostrova.

Městečko Vieste se rozkládá na úzké skalnaté ostruze a jeho dějiny sahají až do 10. století před naším letopočtem. Z římského období pochází zbytky městských hradeb. V centru se mezi vápnem obílenými domy vypíná k nebi katedrála, založená v 11. století a přestavěná v 19. století. Fridrich II. tu ještě zanechal kastel, ale ten se po základní přestavbě prezentuje jako pevnost z konce 16. století.

 

 

Další zajímavost Gargana

 

Městečko Monte Sant´Angelo viz. foto pod textem (v překladu „Andělská hora“) se 14 tisíci obyvateli se nachází ve výšce téměř 800 metrů nad mořem na poloostrově Gargano v italském region Apulie (Puglia) a je významným poutním místem Itálie i celé křesťanské Evropy. Legendy z 5. století vyprávějí o třech zjeveních archanděla Michaela, jenž údajně tlumočil boží příkaz, aby se jeskyně, v níž se nacházela svatyně kultu boha Mithry, přeměnila na křesťanský chrám. Již v roce 493 zde byl údajně vysvěcen první kostel archanděla Michaela, ovšem spolehlivé prameny hovoří o zřízení svatostánku až v 6. století. Ten se pak stal langobardskou svatyní. Od té doby miliony věřících putují po stezce zvané Via Sacra ke skalní jeskyni s údajným otiskem nohy archanděla.  Dnešní poutníci to mají mnohem snazší – přímo k nejstarší svatyni křesťanského Západu vede silnice s překrásným výhledem. Každoročně 8. května se michalské slavnosti účastní tisíce lidí v tradičních krojích.

            

Santuario di San Michele Arcangelo - Osmihranná zvonice kostela archanděla Michaela z 13. století upozorňuje již zdaleka na cíl poutníků. Zde se nalézá „dům boží a brána do nebes“. Těmito slovy v latině vítá archanděl své návštěvníky před schodištěm, jímž se vchází do chladné podzemní říše. Sestoupíte po 89 schodech a za nádhernou bronzovou bránou, odlitou v roce 1076 v Konstantinopoli, se vám otevře jeskynní prostor s žebrovou klenbou, který je nazýván Santuario di San Michele Arcangelo, tedy svatyně archanděla Michaela. Výstavba svatyně započala roku 1273 a dohlížel na ni Karel I. z Anjou.

 

 

NEPROPÁSNĚTE tuto příležitost a volejte - 733 785 773, jsem zde pro Vás! S láskou Zlatka

 

Rezervace místa - obchodní podmínky:

Na jógový pobyt budete zapsáni na základě potvrzení a přihlášením v rezervačním systému. Své místo budete mít pevně rezervované po zaplacení zálohy 5000 Kč. (info e-mailem). Místo je potvrzeno zaplacením rezervační zálohy na č.ú.: 66688610/5500 Raiffeisen bank, doplatek převodem na účet nebo v Aurelie centru / možnost platby kartou, hotově. Nemůžete-li se ze závažných důvodů pobytu zúčastnit, dejte prosím vědět co nejdříve předem - záloha Vám takto může být převedena na jiný termín. Můžete rovněž za sebe najít náhradníka. Při neúčasti bez omluvy alespoň 2 dny předem záloha propadá v plné výši bez náhrady. POZOR: Cena letenek a ubytování je závislá dle aktuálnosti ceny v den uhrazení služby. Na žádost zajistíme pojištění + dovoz na hotel a na letiště. Neváhejte vzít svoji rodinu či známé. Více informací předáme obratem.

 

Zlatuše Hésková - 733 785 773

zlatuseheskova@aurelie-centrum.cz

 

Storno podmínky:

Klient má právo odstoupit od objednávky i bez udání důvodu / myšleno na lekce jógy

Při odstoupení ode dne rezervace do 61 dní 30% z celkové ceny, Při odstoupení  60 - 31 dní  50% z celkové ceny

Při odstoupení 30 – 2  dní  100% z celkové ceny