Jógový pobyt v Jordánsku duben-květen 2023

5* POBYT V JORDÁNSKU S JÓGOU A PÉČÍ AURELIE Centra

MRTVÉ MOŘE – PETRA - POUŠŤ WADI RUM – AQABA

TERMÍN: 28.04.- 05.05.2023

Rezervace: https://www.goldentraveling.cz/zajezdy/aurelie-joga-jordansku/

 

DEN 01 : PŘÍLET DO JORDÁNSKA

Odlet z Prahy v 10:00 h, přímý let 4 hodiny do Aqaby ( kabinové zavazadlo 8 kg, odbavené 23 kg, nealko nápoje). Po přistání na moderním letišti vyřízení vstupních formalit a transfer k Mrtvému moři. Přejezd pouštní dálnicí trvá 4,5 hodiny – 340 km, ale bez něj se k Mrtvému moři nelze dostat. Cestu si zpříjemníte chutnou večeří formou bohatého bufetu (již v ceně polopenze). Ubytování hotel Crowne Plaza Dead Sea Spa 5* který má perfektní zázemí pro cvičení, velký lagunový bazén a největší hotelové wellnes v Jordánsku (v ceně pro naše klienty).

 

 

DEN 02 - 04 : POBYT U MRTVÉHO MOŘE

Užívejte si pobyt u Mrtvého moře, které je vyhledávaným místem pro své kosmetické a zdravotní účinky již od dob faraonů. Koupání ve vodě, která vám nedovolí se potopit, zázračné účinky minerálního bahna i pohodu u bazénu a v barech ocení všichni, které si chtějí odpočinout od stresu a udělat něco pro sebe. Pro zájemce máme pro zpestření pobytu připravené doplňkové výlety (Jerash – antické naleziště, Bethany a Mt. Nebo – ve stopách bible, Amman – hlavní město, Wadi Mujib – canyoning, Maiin – horké prameny).

 

DEN 05: PETRA – WADI RUM – NOC V POUŠTI

Po snídani následuje den objevování velkolepého, tajemného, vyřezávaného skalního růžového města – Petra. Na okraji Arabské pouště byla Petra třpytivým pokladem říše krále Aretase IV. Mistři vodní technologie, Nabatejci, uprostřed pouště vybudovali impozantní tunelové stavby a vodní komory. Divadlo po vzoru řecko-římských prototypů mělo místo pro 4 000 publikum. Dnes jsou palácové hrobky Petry se 42 metrů vysokou helénskou chrámovou fasádou v klášteře El-Deir působivými příklady kultury Středního východu.

 

 

V pozdním odpoledni budeme následovat po prohlídce v Petře do údolí Wadi Rum, které je považováno za jednu z nejromantičtějších a nejmalebnějších oblastí Arabské pouště. Připravte se na velkou lahodnou večeři místních specialit, pití čaje a na párty v pouštním táboře, kde zůstaneme přes noc. Po skončení večírku bude noc v absolutním tichu pod tisíci jasných hvězd. Hvězdy ukazovaly cestovatelům od pradávna směr a pokud budete chtít, vypravte se s námi v pozdních nočních hodinách na astronomickou show s pozorováním oblohy výkonnými teleskopy.


 

Ubytování pouštní kemp (Zaweidah, Al Sultana apod) standardní čtvercový stan – dvoulůžkový, panoramatické okno, koupelna, klimatizace (bublinový stan za příplatek).

DEN 06: JEEP TOUR WADI RUM – RUDÉ MOŘE

Cvičení při východu slunce v poušti bude předcházet výborné snídani a dále je připravena jeep tour, při které zažijete ty nejkrásnější výhledy na skalní útvary a romantickou pouštní krajinu při jízdě terénním autem.
Odpoledne odjezd do Aqaby na břehu Rudého moře. Aqaba nabízí skvělé šnorchlování a potápění pro úplné začátečníky i technické ponory pro profesionály. Ubytování htl. 5* Aqaba (Oryx nebo Grand Tala Bay 5*), Večeře. 

DEN 07: AQABA – RUDÉ MOŘE

Po snídani volný program a relaxace u Rudého moře, koupání v privátním plážovém resortu s plážovým servisem v ceně ( lehátka, slunečníky, ručníky), možnost aktivit (potápění, šnorchlování, plavba lodí s proskleným dnem apod), procházka a nakupování na trhu ve městě, večeře.DEN 07: AQABA – RUDÉ MOŘE
Po snídani volný program a relaxace u Rudého moře, koupání v privátním plážovém resortu s plážovým servisem v ceně ( lehátka, slunečníky, ručníky), možnost aktivit (potápění, šnorchlování, plavba lodí s proskleným dnem apod), procházka a nakupování na trhu ve městě, večeře.

 

 

DEN 08: ODLET DO ČR

Snídaně, volné dopoledne, transfer na letiště 20 min, odlet do Prahy v odpoledních hodinách.

 

 

CENA ZAHRNUJE: CENA 40 990 Kč

Letenku – přímý let Praha – Aqaba a zpět se Smartwings ( 8+23 kg zavazadla)
jordánské vizum
služby českého průvodce po celou dobu zájezdu
4 x ubytování u Mrtvého moře ve dvoulůžkovém pokoji Crowne Plaza 5* s polopenzí formou bufetu, voda k večeři , kávový a čajový servis na pokoji,nealko nápoje v minibaru na pokoji , voda pokoji a na pláži zdarma. Vybavení pokoje: nastavitelná klimatizace, koupelna s fénem, lednička, trezor, varná konvice, wifi
1x noc ve dvoulůžkovém pokoji v pouštním kempu ve Wadi Rum s tradiční večeří a snídaní formou bufetu
2x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji Aqaba – hotel 5*,(Oryx, případně Grand Tala Bay 5*) , polopenze formou bufetu
Vstup na privátní plážový resort hotelu s plážovým servisem
Vstup do Petry s výkladem průvodce v češtině
Jeep tour pouští Wadi Rum 2 hodiny
Transfery klimatizovaným autobusem s wifi
Lekce jógy, cvičení a meditace se Zlatuší Héskovou – Aurelie centrum, využití hotelových prostor na cvičení jógy (cvičení v konferenčních místnostech a venkovních terasách hotelu)

 

 

MŮŽETE SI DOPLATIT:

jednolůžkový pokoj: 9900,- Kč
bublinový stan ve Wadi Rum: 2000,-Kč/os ( dvoulůžkové)
komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu AXA: 880,-
doplňkové výlety :
Jerash – antické archeologické naleziště – 85 USD
Amman – hlavní město - 60 USD
Bethany a Mt. Nebo – 75 USD
Pozorování hvězd v astronomickém cestru Wadi Rum – 35 USD
Potápění v Aqabě – 55 USD ( ponor s lahví )
Sleva – osoba na 3. lůžku ( přistýlka) – 2500,- Kč 

 

 

Cvičení, meditace a jógová praxe 1- 2 lekce denně, v den návštěvy Petry s ohledem na celodenní program bez cvičení – případně pouze meditace na mimořádném místě.

Lekce budou probíhat před snídaní a před večeří u bazénu nebo na terasách hotelu, s východem a západem slunce, případně ve vnitřních prostorách sálů hotelu.

 


Platební podmínky záloha 5000,- Kč , doplatek (včetně pojištění, jednolůžkového pokoje apod) měsíc před odletem
Jak se přihlásit Kontaktujte Aurelie Studio, kde Vás zařadí do skupiny a předají údaje ke zpracování cestovní smlouvy cestovní kanceláři nebo můžete vyplnit rovnou rezervační formulář na stránkách www.goldentraveling.cz patřící k uvedenému zájezdu.

Obáváte se storna z Vaší strany? Pojistěte se cestovním pojištěním u CK nebo z Vaší strany (v rámci platební karty, u Vaší pojišťovny apod). V případě radikálních změn podmínek cestování (covid apod) vracíme peníze kompletně zpět. Jordánsko nepožaduje žádná očkování nebo jiná mimořádná opatření před cestou.

 


INFORMACE KE CVIČENÍ A SKUPINĚ

AURELIE centrum - V Kolkovně 920/5, Praha 1, 110 00 tel.: +420 733 785 773,  e-mail: zlatuseheskova@gmail.com


POŘADATEL ZÁJEZDU - INFORMACE A REZERVACE

Golden Travel and Tours, s.r.o., www.goldentraveling.cz, tel: 732 760 767