Annie Kaiser

Yin Yoga

Annie Kaiser lektorka jógy / terapuetka

terapie Annie

Mé lekce Yin Yogy Pěti Elementů jsou spojené s Taoistickým principem Yin&Yang a s Pěti elementy. Podle učení starých východních kultur, tvoří základní životní energii Chi rovnováha mezi energií Jin (ženská, plynoucí, měsíční) a Jang (mužská, silová, sluneční); a 5 elementů (oheň, voda, dřevo, země a kov) je považováno za základ proudění energie a její projev do hmoty. Každý element je spojen s konkrétní soustavou orgánů v našem těle a tak se v naší jógové praxi zaměříme vždy na jeden element a tím i na jednu orgánovou soustavu. 

Yin Yoga / pondělí v 17.15 - 18.30, úterý 19.30 - 20.45 a ve čtvrtek 16.15 - 17.45 / 250,- Kč

Yin Yoga vychází z indické Hatha jógy, ze které využívá systém jógových asán a zároveň z Taoistického Yin&Yang principu, ze kterého využívá vědomý přístup k tichému setrvání v pozici. V ásánách setrváváme minimálně 3 minuty a déle, aby se naše mysl měla možnost zpomalit a zklidnit, zaměřit se do našeho nitra; abychom se mohli zaměřit na náš dech, který je nám průvodcem; a aby naše tělo mělo čas a prostor „rozpustit“ se do ásány a pracovat tak s fasciemi - hluboce uloženými pojivovými tkáněmi v našem těle, které obalují naše svaly, kosti a orgány a v podstatě drží tvar našeho těla. V těchto tkáních se uchovávají i mnohé naše nezpracované emoce a s těmito emocemi a jejich postupným uvolňováním a od-pouštěním také v naší  Yin Yogové praxi pracujeme.

5 Elementů a jejich spojení s meridiány:

5elements

Oheň - meridián srdce (jin) a tenkého střeva (jang). 

Zaměříme se na otevírání srdeční čakry, na lásku a sebelásku, radost ze života a pocit bezpečí.

 

Země - meridián sleziny a slinivky (jin) a žaludku (jang). 

Zaměříme se na boky a stehna, na posílení přijetí, na posílení pocitů naděje a důvěry. Pustíme naše starosti a obavy.

 

Kov - meridián plic (jin) a tlustého střeva (jang). 

Zaměříme se na odpuštění, volnost a lehkost bytí. Pustíme od nás naše smutky.

 

Voda - meridián ledvin (jin) a močového měchýře (jang). 

Zaměříme se na posílení důvěry, odvahy, klidu a bezstarostnosti. Pustíme naše strachy.

 

Dřevo - meridián jater (jin) a žlučníku (jang). 

Zaměříme se na naše umění od-pouštět, na naší vyrovnanost, sebeovládání a pochopení. Pustíme hněvy a vzteky.

Annie_foto

 

  PRÁNICKÁ TERAPIE /   VŠE JE ENERGIE

  Prána znamená životní sílu - ENERGII (v Číně je nazývána Chi a v Japonsku Ki). 

  Všechna hmota ve vesmíru je tvořena energií. Nejen lidské tělo, ale také myšlenky a pocity jsou určitou formou energie. 

  A JEN TO CO JE V HARMONII A ROVNOVÁZE, JE ZDRAVÉ, VYŽIVENÉ A FUNGUJÍCÍ.

  Věda říká, že energie nemůže být zničena, ale může být transformována. Když pochopíme, jak funguje energie ve hmotě, můžeme změnit svůj život transformací negativních energií v energie pozitivní, nemoc v uzdravení, přivést hojnost, dobré vztahy, osobní a duchovní rozvoj, psychyckou pohodu a radost do svého života. 

  Pránická terapie je účinná bezdotyková terapeutická technika pracující s energií, s jejíž pomocí je možné rozpoznat nerovnováhu v energetickém systému člověka  a tuto nerovnováhu harmonizovat. 

  Výsledkem je harmonizovaná aura - energetický obal těla a harmonizované čakry - energetické body ve fyzickém těle. Obnovením rovnováhy energií se pak aktivují  a posilují přirozené sebeléčivé procesy ve fyzickém těle i v psychice. 

   Pránická terapie je účinná jak při akutních, tak i chronických fyzických i psychyckých potížích. Jakákoliv nerovováha se v energetickém poli projeví dříve než ve hmotě - dříve než ve fyzickém těle. Harmonizací energií můžeme nerovnováhu řešit dříve než člověk fyzicky onemocní. Pravidelnými sezeními tak můžeme dlouhodobě velice pozitivně ovlivňovat kvalitu svého života.

  Pranická terapie je určena k doplnění moderní medicíny. Nejedná se o náhradu lékaře ani moderní medicíny. Práničtí léčitelé nezasahují do léčby předepsané lékaři, nediagnostikují, ale používají lékařskou diagnózu jako základ pro léčení energií.

Základní sezení trvá hodinu a půl. Úvodních 30 minut věnujeme povídání si, následující hodinu pak k harmonizaci čaker a energetického pole klienta.

ŽIJTE SVŮJ ŽIVOT RADOSTNĚ, NAPLNĚNĚ, ZDRAVĚ A ŠŤASTNĚ!