Zlatuše Kvasnica Hésková

Jin jóga, Terapeutická jóga, Hatha yoga, Vinyasa yoga, Lunch yoga, Obličejová jóga, Relaxační a dechové techniky, Jóga Nidra a Tibetské mísy - vše o celistvosti „těla-ducha-duše“ a vše v souladu se svým tělem.

Ať už jste učitelem jógy nebo oddaným celoživotním praktikantem, pěstování a udržování návyku každodenní praxe je nedílnou součástí posunu od „dělání“ jógy k józe. Tato praxe umožní posunout jógu z podložky do všech aspektů vašeho života. Svoji praxi stále zdokonaluji a dále předávám. 
 

Miluji dělat věci, kterým věřím a které dávají smysl, energicky s láskou, s citem, úsměvem, radostí, jednoduše protože pokud věřím tomu, co dělám, mám tu odvahu si za tím jít. To vše předávám Vám všem, kteří máte stejnou vizi.

Jsem majitelkou Aurelie centra a pracuji s pocitem, že i díky nám je Vaše práce na sobě nezapomenutelná. Chceme Vám dopřát péči a dokázat, že nic není nemožné.  Přijďte a přesvědčte se o tom!

Připravuji pro Vás prostor, ve kterém se cítíte jako doma. Vaše práce na sobě je potom mnohem znatelnější. Každé cvičení přizpůsobuji Vašim pohybovým možnostem, motivuji Vás k dosažení rychlejších výsledků. Lekce doplňuji relaxací, meditací, zvukovou lázní. Můžete se na chvíli odpoutat od svých myšlenek a podívat se na sebe z jiného úhlu pohledu.

Dlouhodobě se zabývám spojení terapeutické praxe v oblasti zdravé páteře, zdravého pohybu a celkového zdraví a jako prevenci i jako péči po nemoci praktikuji jógu. Sama jsem si prošla několika zdravotními situacemi, které jsem si musela řešit, proto vím, jak je důležité s respektem sama se sebou pracovat a pečovat o sebe.

Věnuji se technikám dosažení dlouhověkosti, ať na úrovni zdraví, tak i péče o tělo, mysl a psyché.

Kromě lekcí jógy, které naleznete v rozvrhu Aurelie centra pro Vás s radostí připravuji vzdělávací semináře, workshopy a kurzy, pobyty v ČR i v zahraničí.

Máte-li zájem tvořit, můžeme se setkat u automatické kresby, nebo si můžete nechat udělat rozbor či kresbu na míru, přímo pro Vás.

Relaxovat můžete po lekci jógy, nebo na workshopech zaměřených k poslechu Tibetských mís v kombinaci dalších nástrojů.

Máte chuť si vyzkoušet lekce jógy, relaxovat, meditovat - vzdělávat se? Přijďte a radujte se s námi, s naším úžasným kolektivem.

 

Mou další milou pozvánkou je jógový víkendový pobyt v Peci pod Sněžkou

https://www.villasresorts.cz/ubytovani/joga-vikend-sv-vavrinec-zlatuse-heskova/

Zlatka

Relaxační jóga / pondělí 16.00 - 17.15 hod. Praha

Je vedena v pomalejším tempu a klade důraz na používání dechu. Správné techniky dýchání napomáhají odbourání stresu a pocitu skutečné relaxace. Je vhodná pokud nemáte sílu na fyzicky namáhavější formu cvičení. Jedná se o nácvik jógových pozic (ásan). Zlepšuje pohyblivost kloubů, napomáhá prokrvení a posílení svalů, uvolňuje mysl.

Lunch yoga / pondělí, středa a čtvrtek: 11.30 - 12.30 hod. Praha

Jedná se o cvičení v polední pauze, zaměřuje se na zlepšení a zklidnění metabolismu, na celkové protažení těla, uvolnění mysli, dodává energii do zbytku dne.

Jin jóga /  pondělí: 9.00 -  10.00 hod. 

Se zaměřuje především na svaly, cílí na klouby, kosti, vnitřní orgány či fascie (obaly našich kloubů, svalů, kostí) a proudění energie v těle. Díky jin józe budou naše klouby ohebnější a páteř pružnější. Jin jóga pracuje s energií (čchi), která v těle putuje drahami zvanými meridiány. Prostřednictvím pasivních pozic, konaných zcela bez síly s výdrží (3 min.), se zprůchodňují energetické dráhy tak, aby naše životní energie nebyla nikde blokována. Procvičením série cviků ovlivňujeme jednotlivé meridiány a harmonizujeme proudění čchi v těle. 

Terapeutická jóga / úterý: 16.00 - 17.15 hod.

Výhodou této lekce je pochopení techniky správného držení těla, naučíte se posilovat střed těla, naučíte se odstranit bolesti zad, naučíme se dechová cvičení, budete lépe vnímat své tělo. 
Individuální přístup ve skupině max. 6 osob nabízí cvičení ve vašem tempu a dle vašich schopností, proto je cvičení bezpečné, hlavně pokud se cvičením začínáte, nebo pokud již cvičíte a potřebujete se zaměřit na určitou problematiku. 
Tyto lekce jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé, sportovce, pokud chcete prohloubit vaší jógovou praxi, pro páry, máte-li zdravotní omezení, ale rovněž pro maminky s dětmi, které si po domluvě můžete vzít s sebou.

Zdravá záda / čtvrtek: 16.30 - 17.30 hod. 

Cvičení se zaměřuje na uvolnění zad a regeneraci páteře, protažení zkrácených svalů trupu a posílení v místech, kde jsou svaly ochablé. Důraz je kladen na správné dýchání, optimální držení těla a zaměření pozornosti. Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Hatha yoga / středa: 19.00 - 20.15 hod., pátek: 9.00 - 10.00 hod.  

je ideální cvičení pro každého, kdo chce posílit a protáhnout své tělo, uklidnit svou mysl, zlepšit koncentraci a odpočinout si aktivně. Náplní lekcí je výuka jednotlivých pozic, práce s dechem a relaxace. Spojením těchto tří elementů vytváříme harmonické cvičení, díky kterému se můžeme soustředit pouze sami na sebe. Výhodou cvičení je dosažení zlepšení kvality života – budete se cítit odpočinutější, pružnější a lépe zvládat stres, zlepšení tělesné i duševní stability, zlepšení koncentrace. 

Dechová cvičení, jemné jóga a meditační praktiky / pátek  16.30 - 17.45 hod. 

Zharmonizujeme energetické kanály, pročistíme organismus, uzdravíme neduhy a uklidníme mysl.
Pranayama nás učí mít pod kontrolou svůj dech i životní energii. Správný dech pomáhá léčit, předcházet mnoha nemocem a ovlivňuje naši psychiku. Avšak spousta lidí se od miminek pořádně nenadechlo. Díky pranayamě znovu objevíme sílu svého dechu a zároveň se v dnešní uspěchané době naučíme relaxovat.

Jóga Nidra_Tibetské mísy - meditace / 350,00 Kč pondělí v 17.10 - 18.00 hod. Praha

Nalaďte se sami na sebe a získejte energii na několik dní. / Zaregistrovat se můžete také na online lekci, stačí zaslat email, na který vám zašlu pozvánku.

Zveme vás na hluboce uvolňující, regenerují a blahodárnou lekci jemné terapeutické jógy ve spojení s léčivým zvukem tibetských mís. Můžete se těšit na dostatek času a prostoru pro sebe a léčivou práci s celým čakrovým systémem. Využijeme uklidňující a harmonizující dechové a meditační techniky, mudry či mantry. Lekci zaměříme na to, co bude momentálně potřeba uvolnit a ulevit. Je proto vhodná pro absolutně všechny stavy mysli a těla, začínající i pokročilé jogíny, pro kohokoli, kdo se chce opečovat a naladit se na svůj přirozený stav zdraví a spokojenosti.

Chcete individuální lekci / 800 Kč / nebo terapii / 1200 Kč / Ozvěte se nám, navrhneme vám vhodný termín. 

 IMG_20170422_111503_058 (1)

 

Pozvánka na SEMINÁŘE

Sobotní dopolední jógové pohlazení 10.00 – 11.30 

Přijďte se s námi protáhnout, uvolnit a rozvibrovat až k hlubokému pocitu úlevy a spokojenosti.

Zvu vás na blahodárný sobotní workshop, v němž spojíme jemnou terapeutickou jógou a léčivý zvuk tibetských mís.

Co si z workshopu odnesete: hlubokou relaxaci a regeneraci celého já, uvolnění stresu, zatuhlých míst a zablokované energie, pocit úlevy a spokojenosti jako po vydatné dovolené.

Co to bude: hodinka a půl plná uklidňujícího hlubokého dechu, jemného vědomého pohybu a hluboké relaxace těla i mysli za zvuku tibetských mís. Zvuková lázeň působí léčivě na více úrovních: rezonuje s fyzickým tělem, takže promasíruje a stimuluje vnitřní orgány a oběhový systém krve i lymfy, rozvibruje i jemno-hmotné tělo, uvolní blokace Prány (proudy energie, které nejsou viditelné, ale ovlivňují zdraví těla i mysli), napomáhá mysli dostat se do meditačního stavu a vyčistit se od stresu a zbytečné myšlenkové zátěže.

Pro koho to bude: workshop je maximálně pro 9 osob. Z hlediska jógové praxe je vhodný úplně pro všechny stavy těla i mysli. Pro jógové začátečníky i fajnšmekry. Pro kohokoli, kdo se chce na chvíli zastavit, opečovat a podívat se víc do hloubky jógy i sebe sama.

Co s sebou: jen pohodlné oblečení. Veškeré pomůcky i podložky budou na místě. Voda a čaj taktéž.

Registrace a cena: registraci prosím proveďte přímo na webu Aurelie. Cena za osobu je 393 Kč. Kvůli omezené kapacitě sálu a velkému zájmu máte svoje místečko jisté až po uhrazení zálohy. V případě jakýchkoli nejasností či dotazů neváhejte a piště.

Užijeme si hodinku a půl plnou uklidňujícího hlubokého dechu, jemného vědomého pohybu a hluboké relaxace těla i mysli za zvuku tibetských mís.

Zvuková lázeň působí léčivě na více úrovních - rezonuje s fyzickým tělem i jemnými energiemi, a ulevuje proto jak od fyzických, tak energických blokací. Zároveň napomáhá mysli dostat se do meditačního stavu a vyčistit se od stresu a zbytečné myšlenkové zátěže.
Počet míst je omezen, přihlásit se můžete na stránkách, nebo mi napište.

KDY?  Sobota v 10.00 – 11.30 

Rezervace: 733 785 773, Lektor: Srdečně se na Vás těším, na setkání s Vámi, Zlatuše Kvasnica Hésková

 

Čakrová jóga – nový čakrový systém 

Sobota 21.1.  2023  v čase 10.00 – 14.00 

Láká Vás najít životní ROVNOVÁHU? Stát vzpřímeně, být pravdiví k sobě? Zvu Vás na sobotní seminář plný krásné energie, práce s tělem a našim nitrem, uzemňování se, uzdravování se, poznávání se, nalézání pravdy a své hodnoty. 

Nerovnováha v čakrách může nabývat mnoha různých podob, i když se nakonec všechny točí kolem toho, zda jsme autentičtí a pravdiví sami k sobě. Pokud tomu tak je, pak plujeme v proudu řeky života a jsme sladěni s Vesmírem, ať už se okolo nás děje cokoli.

POPIS – seznámíme se s čakrami a s jógovým cvičením pro jejich správnou funkci. Projdeme si detailně umístění čaker a naučíme se pozice na jejich zprůchodnění. Budeme relaxovat a meditovat.
Lekce je vhodná pro všechny, kdo chcete v sobě zprůchodnit léčivý proud energie a tím pomoci tělu v různých ozdravných procesech. Postupně pročistíme všech 7 / nově 13 čaker tak, aby v nás energie dobře proudila a my se dostávali do rovnováhy.

PRO KOHO JE WORKSOP vhodný?

Pro všechny, kdo chcete v sobě zprůchodnit léčivý proud energie a tím pomoci tělu v různých ozdravných procesech. Postupně pročistíme všech 7 / nově 13 čaker tak, aby v nás energie dobře proudila a my se dostávali do rovnováhy.

Cvičit budeme na trávě v zahradě nebo uvnitř domu. Užijeme si skvělou atmosféru zeleně, s dostatkem prostoru a zdravého vzduchu. 

Workshop je vhodný pro začátečníky i pokročilé, nebo pokud chcete prohloubit Vaší jógovou praxi.
Počet míst je omezen, přihlásit se můžete na stránkách, nebo mi napište.
K dispozici voda, čaj, malé sobotní občerstvení.

KDY? v čase 10.00 – 13.00 / 900,00 Kč, rezervace 600,- Kč                                                                                                                                                    Občerstvení: malé občerstvení - ovoce, voda, čaj 

Rezervace: 733 785 773, https://www.aurelie-centrum.cz/

Lektor: Srdečně se na Vás těším, na setkání s Vámi, Zlatuše Kvasnica Hésková  

AK3

Kurz automatické kresby

Sobota 4.2 v 10.00 - 14.00 hod. / cena 1200,00 Kč rezervace 600,- Kč

 Toužíte tvořit? Radovat se? Najít vnitřní schopnosti? Zrelaxovat? Uvolnit se v inspirujícím prostředí mezi stejně naladěnou společností lidí?

Potom je tento kurz vhodný právě pro Vás. Tento kurz vám otevře skryté schopnosti, cestu ke zdraví a sebevědomí a nový pohled na svět. Schopnost automatické kresby máme všichni ukrytu v sobě - jde jen o to, najít k ní cestu, objevit dosud utajené schopnosti. Z kurzu si odnesete svůj automatický léčivý obrázek a nevšední zážitek. 

Občerstvení: malé občerstvení - ovoce, voda, čaj 

Rezervace: 733 785 773, https://www.aurelie-centrum.cz/

Lektor: Srdečně se na Vás těším, na setkání a rozvoj Vašich schopností, Zlatuše Kvasnica Hésková

 

WORKSHOP Obličejová jógová terapie

Sobota 18.2. v čase 10.00 – 14.00 / 1200,00 Kč, rezervace 600,- Kč 

+ NAVÍC zdarma 1 ošetření 20 min. / Speciální obličejová terapeutická masáž

Trápí Vás unavené oči, spánky, bolesti hlavy, krku a šíje, povadlá pokožka – chcete vědět víc?

V obličeji máme zaznamenanou každou naši myšlenku, emoci a pocit – chcete vědět víc?

Obličejová jóga pracuje se stejnými principy jako jóga, pouze pracujeme s obličejovou části. Obličejová jóga posiluje a tvaruje svaly obličeje, tím vypíná pokožku v obličeji a na krku, uvolňuje nepříjemné pnutí, prozařuje, relaxuje.
Cvičením rozjasníte pleť, pokožka se vám napne, uvolníte tenze a naučené grimasy, rozostříte vaše oči - lépe uvidíte, uvolníte bolesti hlavy a krku, pochopíte souvislosti.
K docílení trvalého efektu stačí praktikovat pravidelně 10 minut denně. Můžete cvičit kdekoliv a kdykoliv, doma můžete připojit techniku olejové masáže. Jedná se o trvalou techniku, nástroj pro udržení krásné a relaxované pleti.

PROGRAM
10.00 - 11.00 UVOLNĚNÍ SVALSTVA / krk, šíje, zádové svaly
11.00 - 12.00 budeme se učit techniky obličejové jógy, získáte praxi, kterou poté můžete praktikovat doma / stimulujeme svaly v obličeji a uvolníme napětí, odpočinete si
12.00 - 13.00 diagnostika obličeje, vrásky a souvislosti s oslabením orgánů, presura akupunkturních bodů a relaxační Obličejová masáž / olejová - uvolní napětí, rozjasní pleť, prohloubí účinek obličejové jógy, uvolní bolesti hlavy / techniku můžete využít doma po odlíčení obličeje, např. před spaním.

Mgr. Zlatuše Kvasnica Hésková -  autorka a lektorka Obličejové jógové terapie
Na tomto workshopu si odpočinete, zrelaxujete, uvolníte svalstvo v obličeji, bude se vám lépe smát i spát, rozostříte vaše oči, zklidníte si mysl a získáte spoustu užitečných zkušeností.

Občerstvení: malé občerstvení - ovoce, voda, čaj

Rezervace: 733 785 773, https://www.aurelie-centrum.cz/

Lektor: Srdečně se na Vás těším, na setkání s Vámi, Zlatuše Kvasnica Hésková

 

Na únor jsem pro Vás připravila nabídku pečující OBLIČEJOVÉ terapie

1 terapie 40 min. 750 Kč nebo BALÍČEK 2 TERAPIÍ zakoupíte v hodnotě 1200 Kč / Nabídka je počtem omezená

Co vám speciální obličejová terapeutická masáž přinese? NOVÝ RESTART Vašemu obličeji, uvolnění vrásek, celkovou relaxaci obličeje a hlavy, uvolnění mysli, dostanete se do lepší nálady, uvolníte napětí, nebo si vyzkoušíte účinnost této terapií. Procedura napomáhá správnému prokrvení a regeneraci kůže. Učiní Vaši pleť krásnou a vitální.

V rámci terapie vyzkoušíte pěstící krémy Energy beauty kosmetiky, nebo např. Arganový olej či laserovou terapii. / Produkty budou k zakoupení k zakoupení se slevou.

Účinky: Arganový olej patří mezi nejdražší a nejvzácnější oleje na světě. Jeho omezená dostupnost, náročný způsob zpracování a vysoký obsah účinných látek jsou důvodem, proč je mnohými nazýván “marockým zlatem”. Má silné liftingové, zajizvující účinky, je vhodný pro každý typ pleti. Pouze čistý a přírodní arganový olej v bio kvalitě dokáže plně rozvinout všechny své účinky a nabízí široký kosmetický a terapeutický efekt. Doporučujeme kombinovat jej s pěsticími krémy řady Renove.

                 

Duben 2023 VÁS srdečně zvu na celkový RESTART těla a celodenní setkání 

Neváhejte vyzkoušet Workshop zaměřený na pět elementů, který Vás naučí vnímat souvislosti TČM, chápat tělo jako celek, navozovat rovnováhu v těle, diagnostikovat, umět se „uzdravovat“, chápat sebe, zdraví a výživu, dýchat, relaxovat a užívat si přítomnosti.

V sobotu projdeme souvislosti pět elementů a „proléčíme“ přední a zadní meridián. V rámci kurzu si odpočinete a pročistíte tělo, zprůchodníte meridiány, načerpáte energii a získáte praktické zkušenosti.

Harmonogram pěti elementů

  • 1 Sobota  – element země / žaludek, slezina
  • 2 Sobota  –  element kov / plíce, tlusté střevo
  • 3 Sobota  –  přední a zadní meridián / opakování
  • 4 Sobota  – element vody / ledviny, močový měchýř
  • 5 Sobota    – element dřevo / játra, žlučník
  • 6 Sobota   –  element oheň / srdce, osrdečník, tenké střevo, ochránce srdce

PROGRAM

10 – 11 hod. - 5 elementů / souvislosti, teoretická část

11 – 12 hod. - Shiatsu a jóga / praktické cvičení a porovnání technik 

12 – 13 hod. - Meridiány / funkce, umístění / orgánové hodiny, akupunkturní body v praxi

13 – 14 hod. -  Obědová pauza 

14 – 15 hod. - Výživa podle TČM 

15 – 16.30 hod. - techniky energetické medicína / závěrečná relaxace

 

1940,- Kč za jeden den, sleva při jednorázové platbě za 6 kurzů 9700,- Kč

rezervace místa uhrazením 50% z ceny, doplatek před konáním kurzu / max. počet míst 9

Cena zahrnuje: studijní program, skripta, certifikát, občerstvení / ovoce, fresh, voda, čaj 

PŘEDNÁŠÍ

Mgr. Zlatuše Hésková / Lektorka a držitelka diplomu Shiatsu masérka s dvanáctiletou praxí / instruktorka jógy

Rezervace místa - obchodní podmínky:

Na kurz budete zapsáni na základě potvrzení a přihlášením v rezervačním systému. Své místo budete mít pevně rezervované po zaplacení zálohy 50% z ceny (info e-mailem). Místo je potvrzeno zaplacením rezervační zálohy na č.ú.: 66688610/5500 Raiffeisen bank, doplatek na místě / možnost platby kartou, hotově. Nemůžete-li se ze závažných důvodů kurzu zúčastnit, dejte prosím vědět co nejdříve předem - záloha Vám takto může být převedena na jiný termín. Můžete rovněž za sebe najít náhradníka. Při neúčasti bez omluvy alespoň 2 dny předem záloha propadá v plné výši bez náhrady.

Storno podmínky: Klient má právo odstoupit od objednávky i bez udání důvodu. Při odstoupení 11 - 60 dní 30% z celkové ceny, Při odstoupení  3 - 10 dní  50% z celkové ceny, Při odstoupení  0 - 2 dní  100% z celkové ceny