NABÍDKA lekcí jógy

Jóga klasická - klasická jóga pracuje s pránou (životní energií), která proudí v těle energetickými kanálky (nádí)

Důležitou součástí pozic (ásan) je správné dýchání (ujjayi), zapojení energetických zámků v těle (bandhy) a hledění do jednoho místa (drishti). Jóga v nás aktivuje vnitřní změnu, která vede k transformaci. Fyzické pozice způsobují: čistí těla od toxinů, odbourávají se přebytečné tuky, aktivuje se regenerace těla a buněk, harmonizuje se tok energií.

Hatha yoga - je ideální cvičení pro každého, kdo chce posílit a protáhnout své tělo, uklidnit svou mysl, zlepšit koncentraci a odpočinout si aktivně. Náplní lekcí je výuka jednotlivých pozic, práce s dechem a relaxace. Spojením těchto tří elementů vytváříme harmonické cvičení, díky kterému se můžeme soustředit pouze sami na sebe. Výhodou cvičení je dosažení zlepšení kvality života – budete se cítit odpočinutější, pružnější a lépe zvládat stres, zlepšení tělesné i duševní stability, zlepšení koncentrace. Vyberte si 45 min. lekci (můžete jógovat každý den) nebo až 90 min.

Relaxační jóga - je vedena v pomalejším tempu a klade důraz na používání dechu. Správné techniky dýchání napomáhají odbourání stresu a pocitu skutečné relaxace. Je vhodná pokud nemáte sílu na fyzicky namáhavější formu cvičení. Jedná se o nácvik jógových pozic (ásan). Zlepšuje pohyblivost kloubů, napomáhá prokrvení a posílení svalů, uvolňuje mysl.

Lunch yoga - jedná se o cvičení v polední pauze, zaměřuje se na zlepšení a zklidnění metabolismu, na celkové protažení těla, uvolnění mysli, dodává energii do zbytku dne.

Jin jóga - se zaměřuje především na svaly, cílí na klouby, kosti, vnitřní orgány či fascie (obaly našich kloubů, svalů, kostí) a proudění energie v těle. Díky jin józe budou naše klouby ohebnější a páteř pružnější. Jin jóga pracuje s energií (čchi), která v těle putuje drahami zvanými meridiány. Prostřednictvím pasivních pozic, konaných zcela bez síly s výdrží (3 min.), se zprůchodňují energetické dráhy tak, aby naše životní energie nebyla nikde blokována. Procvičením série cviků ovlivňujeme jednotlivé meridiány a harmonizujeme proudění čchi v těle.

Vinyasa flow yoga - je harmonickým propojením dechu s pohybem. Během cvičení dochází k plynulým přechodům z jedné pozice do druhé. Napomáhá vnímat život “tady a tedˇ“. Lekce začínají zklidněním a uvolněním celého těla, následuje dynamické praktikování ásan a pozdravů Slunce. Naučíte se dechovou techniku pranayama ujjayi, díky níž se Váš dech a jednotlivé ásany synchronizují. Závěrem praktikujeme dechové a meditační techniky.

Terapeutická jóga - praktikování jógy s asistencí lektora / Zlatuše Hésková. Výhodou této lekce je pochopení techniky správného držení těla, naučíte se posilovat střed těla, naučíte se odstranit bolesti zad, naučíme se dechová cvičení, budete lépe vnímat své tělo. Individuální přístup ve skupině max. 6 osob nabízí cvičení ve vašem tempu a dle vašich schopností, proto je cvičení bezpečné, hlavně pokud se cvičením začínáte, nebo pokud již cvičíte a potřebujete se zaměřit na určitou problematiku. Tyto lekce jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé, sportovce, pokud chcete prohloubit vaší jógovou praxi, pro páry, máte-li zdravotní omezení, ale rovněž pro maminky s dětmi, které si po domluvě můžete vzít s sebou.

Jóga pro zdravá záda - cvičení se zaměřuje na uvolnění zad a regeneraci páteře, protažení zkrácených svalů trupu a posílení v místech, kde jsou svaly ochablé. Důraz je kladen na správné dýchání, optimální držení těla a zaměření pozornosti. Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Ashtanga yoga - je dynamické cvičení, pracuje s dechovými technikami pránájáma, gesta mudry, směry pohledu drišti, energeticketickými uzávěry bandhy, typické je propojení dechu a pohybu-vinyasa. Jedná se o aktivnější a dynamičtější jógové cvičení, hluboká praxe ásan.

Taneční jóga - vhodná pro ty, kteří znají základní jógové pozice a očekávají víc, dochází k otevření našeho intuitivního vnímání, jemná jóga, jedná se o praktikování pozic v lehkém tanečním rytmu.

Face Yoga neboli obličejová jógová terapie - pracuje se stejnými principy jako jóga, pouze pracujeme s obličejovou části. Obličejová jóga posiluje a tvaruje svaly obličeje. Přitom stačí praktikovat pravidelně 10 minut denně. Nepotřebujete k tomu nic speciálního. Můžete cvičit kdekoliv a kdykoliv, v autě, doma, v přírodě. Jedná se o anti age metodu a nyní můžete mít nástroj proti stárnutí, který se můžete naučit, poté vám stačí pouze praktikovat.

Těhotenská jóga - pro všechny trimestry, vychází z hatha jógy, ale ásany jsou speciálně upraveny a přizpůsobeny. Cvičí se v klidnějším tempu, speciální pozornost je věnována zádovým svalům.

Yoga workshop - zaměřen na asánovou praxi, pranayamu, koncentraci a meditaci. Kromě praktikování pozic se naučíme jógovým dechovým technikám, budeme vnímat, jak správné vedení dechu změní a obohatí vaši jógovou praxi. Následně prostoupíte do hlubin meditace, jejímž cílem je rozvoj vnitřní síly a klidu.

Meditace - je velmi pokročilou technikou z řady nijamy a na královské stezce je obsažena v šestém stupni. Na běžných lekcích jógy se s kontemplací setkáme málokdy, jógové lekce bývají zakončeny z časových důvodů krátkou relaxací. Cílem meditace je zklidnění mysli, otevření se na mentální úrovni a získání určitého odstupu - odpoutáním se od sebe sama.

Jógové cvičení a meditace spojená se zvuky Tibetských mís - Spojení jemné terapeutické jógy s léčivým zvukem tibetských mís. / formou lekce nebo workshopu. Co si z workshopu odnesete: hlubokou relaxaci a regeneraci celého já, uvolnění stresu, zatuhlých míst a zablokované energie, pocit úlevy a spokojenosti jako po vydatné dovolené.

2 hod. Relaxační BALÍČEK

Termín dle domluvy: 16.00 - 18.00 hod. – kombinace masáž 20 min., jóga, meditace od 6 osob

ONLINE lekce - přihlaste se a cvičte ze svých domovů 

Vyhovuji Vám naše ONLINE lekce? Skvělá zpráva i nadále budeme v online lekcích pokračovat.
Vyberte si lekci a propojte se se mnou přes aplikaci ZOOM, která nám přenos na dálku zprostředkuje.

Jak probíhá online lekce ?
Nastavte si počítač či telefon tak aby celé vaše tělo bylo viditelné na kameře a naopak.
Cvičení probíhá tak, že sledujete a vnímáte mě a snažíte se nevnímat realitu prostoru. Cvičíme stejně, jako při běžné lekci ve studiu. Poslouchejte zvuk, všechno jako vždy vysvětluji.  Snažte se dýchat a správně vykonávat pozice. Necvičte přes bolest.
Lekci ukončete relaxací, kterou můžete mít libovolně dlouhou. Nezapomeňte na přikrývku. K meditaci si můžete pustit hudbu.

ROZVRH - AURELIE centrum Praha 

Pondělí – Terapeutická jemná jóga 8.30, Hatha jóga v 16.00, Jóga Nidra v 17.15, Meditační yin yoga v 19.00                                                                                        Úterý – Terapeutická jemná jóga 10h, Polední v 11.30, Hatha jóga s meditací v 19.00                                                                                                                              
Středa - Hatha jóga s prvky terapeutické jógy v 17.45
Čtvrtek - Zdravá záda v 16.30, Jóga Nidra v 17:40, Meditační jóga v 19.00
Pátek – Vinyasa yoga v 8.30, Lunch jóga v 12.00 a Jemná hatha jóga a relax v 17.00 

Současně nabízím SOUKROMÉ / Individuální online lekce či terapie.
Individuální lekce jógy pro jednu osobu 900 Kč / online zlevněná 600 Kč za 45 min.

Máte-li zájem o lekci v jiný termín, než je uveden v ROZVRHU, napište mi. Pro více informací mě neváhejte kontaktovat.

CENÍK
Za online lekce můžete přispět dobrovolnou částkou / nebo uhradit 1000 Kč za 10 lekcí, nebo 2000 Kč za neomezený vstup s měsíční platností.
Částku můžete zaslat na účet č. 66688610/5500 RB. (více informací předám emailem)

Na každou lekci je potřeba se přihlásit jakýmkoliv způsobem / zasláním sms, emailem předem / v den lekce Vám zašlu přihlašovací kód.
Pokud se jedná o pravidelnou lekci, není potřeba se předem přihlašovat.

Firemní lekce jógy pro Vaše zaměstnance

Věděli jste, že nabízíme i firemní lekce jógy pro Vaše zaměstnance?
Momentálně pouze v online režimu přes Zoom a až to situace dovolí uvidíme se u nás ve studiu. 
 
Naučíme Vás různé druhy jógy: Hatha jógu či Klasickou jógu, Vinjása jógu nebo Fit jógu.
Pořádáme také různé jógové kurzy. Obtížnost lekcí přizpůsobujeme potřebám klientů. 
 
Lekce pro Vás uspořádáme v termínech dle dohody.
 
Nabízíme výhodné permanentky do studia, také formou DÁRKOVÝCH POUKAZŮ, výběr lekcí můžete přenechat na obdarovaných.????????‍♂️
 
V případě zájmu či jakýchkoliv dotazů si domluvte schůzku: 733 785 773, nebo nás kontaktujte na email: zlatuseheskova@seznam.cz