Jógově poznávací pobyt v Itálii_tour_2024

LÉTO, moře, JÓGA, cestování a mnoho dalšího můžete zažít na našich jógově poznávacích pobytech u moře, stačí si vybrat z nabídky a REZERVOVAT si včas svůj termín. 

Termíny a místa


1) Pescara / Gargano / Vieste / Bari - Itálie / 6.4. – 9.4. 2024

2) Malcesine / Lago di Garda - Itálie / 25.7. – 1.8. 2024

Vybrat si můžete individuální místo, nebo se vydejte s námi a procestujte kouzelná místa s atmosférou pravé itálie. 

Pescara / Gargano - Vieste / Itálie / 23.10. – 30.10. 2024

Cena 19.900,-Kč

 

Ubytování: 3 hvězdičkový hotel s bazénem / se snídani / 2 dny
Výběr pokojů: dle aktuálnosti - 1. os. 4.000,- Kč
Doprava:  letecky do Pescara + autobus cca 4 hod. do Vieste, odlet z Pescara  

 

Fotografie z fotogalerie ubytování  Fotografie z fotogalerie ubytování

 

Hotel Club Bellavista se nachází na panoramatickém kopci, v pěkné lokalitě s ohromující zátokou a plážemi, 900 metrů od moře. Hotel leží blízko městečka Vieste, a přírodního parku Gargano. Oblast se vyznačuje křišťálově čistou vodou a zelenými umbrijskými lesy. Hotel nabízí domáckou a přátelskou atmosféru, velký bazén, zahradu.

 

Fotografie z fotogalerie ubytování

 

Lekce jógy: Hatha yoga od 8.00 h. na pláži, odpolední jógové techniky - klidná relaxační jóga, meditace v přírodě, cestování, výlety 

Okolí: Mattinata, Manfredonia, Foggia, Vieste, Peschici, Monte Saraceno, Sacro a Sant Angelo, Torre-Arco di San Felice a mnoho dalších míst vhodných k shlédnutí.

 

Skutečný symbol městečka Vieste nestvořila ruka člověka, ale vítr a vlny. Jedná se o 20 metrů vysoký, legendami opředený skalní monolit „Pizzomunno“, vystupující z moře ve stejnojmenné zátoce. V létě živé letovisko poloostrova Gargano, v zimě ospalé hnízdo na špičce poloostrova. Městečko Vieste se rozkládá na úzké skalnaté ostruze a jeho dějiny sahají až do 10. století před naším letopočtem. Z římského období pochází zbytky městských hradeb. V centru se mezi vápnem obílenými domy vypíná k nebi katedrála, založená v 11. století a přestavěná v 19. století. Fridrich II. tu ještě zanechal kastel, ale ten se po základní přestavbě prezentuje jako pevnost z konce 16. století. 

Mattinata je starobylé město, nacházející se uprostřed rozsáhlých piniových hájů pod horou Monte Saraceno, Monte Sacro a Monte Sant Angelo a z východu se svažuje k moři, od kterého je vzdáleno asi jeden a půl kilometru. Zde najdete krásnou zátoku s čistým mořem a nezapomenutelnou pláži. Krajina kolem městečka ustupuje nízkým, řídkým porostům, trávě a olivovníkům, krajina Vám spíše připomene Řecko. Těšit se můžete na příjemnou pěší zónu s mnoha obchůdky, restauracemi a příjemnými kavárničkami. Na nedaleké oblázkové pláži jistě oceníte krásně čisté moře. Krásné a členité pobřeží v celé oblasti Gargana vytváří nesčetné zátoky, jejichž tyrkysově modrá voda omývá bílé skalnaté útesy. Na plážích se vám nabízí možnost využít některou ze zdejších vodních atrakcí a zapůjčit si
šlapadlo, motorový člun.


Tipy na výlet
• Mořské jeskyně – v okolí města se nachází spousta krásných zátok s úchvatnými
vápencovými útvary, zátoky jsou ideální pro potápění i klidnou rekreaci na pláži.
• Tremitské ostrovy – určitě si naplánujte výlet na tyto překrásné panenské ostrovy, kde
můžete vyzkoušet potápění v křišťálově čistém moři s bohatou mořskou faunou.
• Foresta Umbra – prales, krásná nedotčená příroda, rozmanité druhy rostlin i stromů,
dančí obora a příjemné turistické stezky – to vše přímo vybízí k návštěvě tohoto
půvabného lesa v srdci Další zajímavost Gargana
• Gargana / San Nicola, San Domino, Capraia, Cretaccio a Pianosa.

Fotografie z fotogalerie ubytování


Gargano / Sant Angelo / Itálie

Nabízí panoramatický výhled na středověkou čtvrť Monte Sant'Angelo. a Manfredonský záliv. Pláže Jaderského moře jsou vzdálené 15 km.

Fotografie z fotogalerie ubytování

Městečko Monte Sant´Angelo viz. foto pod textem (v překladu „Andělská hora“) se 14 tisíci obyvateli se nachází ve výšce téměř 800 metrů nad mořem na poloostrově Gargano v italském region Apulie (Puglia) a je významným poutním místem Itálie i celé křesťanské Evropy. Legendy z 5. století vyprávějí o třech zjeveních archanděla Michaela, jenž údajně tlumočil boží příkaz, aby se jeskyně, v níž se nacházela svatyně kultu boha Mithry, přeměnila na křesťanský chrám. Již v
roce 493 zde byl údajně vysvěcen první kostel archanděla Michaela, ovšem spolehlivé prameny hovoří o zřízení svatostánku až v 6. století. Ten se pak stal langobardskou svatyní. Od té doby miliony věřících putují po stezce zvané Via Sacra ke skalní jeskyni s údajným otiskem nohy archanděla.

 

Dnešní poutníci to mají mnohem snazší – přímo k nejstarší svatyni křesťanského Západu vede silnice s překrásným výhledem. Každoročně 8. května se michalské slavnosti účastní tisíce lidí v tradičních krojích. Santuario di San Michele Arcangelo - Osmihranná zvonice kostela archanděla Michaela z 13. století upozorňuje již zdaleka na cíl poutníků. Zde se nalézá „dům boží a brána do nebes“. Těmito slovy v latině vítá archanděl své návštěvníky před schodištěm, jímž se vchází do chladné podzemní říše. Sestoupíte po 89 schodech a za nádhernou bronzovou bránou, odlitou v roce 1076 v Konstantinopoli, se vám otevře jeskynní prostor s žebrovou klenbou, který je nazýván Santuario di San Michele Arcangelo, tedy svatyně archanděla Michaela. Výstavba svatyně započala roku 1273 a dohlížel na ni Karel I. z Anjou.

 

 2) Lago di Garda / Itálie / 25.7. – 1.8. 2024

Cena 19.900,-Kč

Fotografie z fotogalerie ubytování

 

Ubytování:  3 hvězdičkový hotel / se snídani / 7 dní
Výběr pokojů: dle aktuálnosti - 1os. 17.000,- Kč
Doprava: autem – 800 km

 

Fotografie z fotogalerie ubytování

Lekce jógy: Ranní Hatha yoga, odpolední jógové techniky - klidná relaxační jóga, meditace v přírodě: cena za všechny lekce a výlety 

Fotografie z fotogalerie ubytování


NEPROPÁSNĚTE tuto příležitost a volejte, jsem zde pro Vás! S láskou Zlatka
Zlatuše Kvasnica Hésková - 733 785 773, zlatuseheskova@gmail.com

Rezervace místa - obchodní podmínky: Na jógový pobyt budete zapsáni na základě potvrzení a přihlášením v rezervačním systému. Své místo budete mít pevně rezervované po zaplacení zálohy 9000 Kč. (info e-mailem). Místo je potvrzeno zaplacením rezervační zálohy na č.ú.: 66688610/5500 Raiffeisen bank, doplatek převodem na účet nebo v Aurelie centru / možnost platby kartou, hotově. Nemůžete-li se ze závažných důvodů pobytu zúčastnit, dejte prosím vědět co nejdříve předem - záloha Vám takto může být převedena na jiný termín. Můžete rovněž za sebe najít náhradníka. Při neúčasti bez omluvy alespoň 2 dny předem záloha propadá v plné výši bez náhrady. POZOR: Cena letenek a ubytování je závislá dle aktuálnosti ceny v den uhrazení služby. Neváhejte vzít svoji rodinu či známé. Více informací předáme obratem. 

Storno podmínky: Klient má právo odstoupit od objednávky i bez udání důvodu dle storno podmínek poskytovatele ubytování a dopravce.
Níže uvádím storno zajištění zájezdu a lekcí jógy.
Při odstoupení ode dne rezervace do 61 dní 30% z celkové ceny, Při odstoupení 60 - 31 dní 50% z celkové ceny
Při odstoupení 30 – 2 dní 100% z celkové ceny